fbpx
Loading...
Walc angielski

Walc angielski

Dołącz do nas

już w tym sezonie

Walc angielski to taniec towarzyski będący odmianą walca. Powstał na początku XX wieku z połączenia walca wiedeńskiego i amerykańskiego tańca zwanego bostonem.

Podstawowe figury walca oparte są na ruchu po linii ukośnej, co pozwala na płynne przemieszczanie się dookoła parkietu, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Chociaż kroki są dosyć proste muszą być płynne, pełne gracji i lekkości. Para powinna sunąć po parkiecie w idealnej harmonii.

Walc angielski należy do klasycznych tańców turniejowych. Niezwykle istotny jest sposób trzymania partnerów, który przez cały czas tańczenia nie powinien się zmieniać, zaś sylwetki tancerzy powinny tworzyć subtelne linie.

Jak nauczyć się walca angielskiego?

Kursy tańca

Na kursie tańca poznajemy kilka lub wiele tańców na raz (w zależności od rodzaju kursu). Kliknij poniżej aby zapoznać się z pełną ofertą kursów tańca i pozostałymi tańcami których można się nauczyć.

Taniec za 5 zł

To proste! Wybierz dowolne rodzaje tańców, które chciałbyś (chciałabyś) sobie przyswoić. Wybieramy co najmniej 3 tańce (koszt 5 zł za 1 rodzaj tańca) oraz podstawę taneczną do nich (koszt 10 zł). Następnie wybieramy termin spotkania i gotowe!

Lekcje indywidualne

Nauka dopasowana jest do Państwa potrzeb. Jest to najefektywniejsza forma nauki przy której zapewniamy pełne wsparcie z naszej strony. Naukę można rozpocząć od podstaw lub kontynuować swój rozwój!

Poznaj wszystkie rodzaje tańców

Tańce latyno-amerykańskie

Tańce standardowe

Pozostałe tańce